ויתקין גראנש בלאן | 2016- כשר

יין לבן יבש

לאחר מספר שנים של עבודה מאומצת בכרם וביקב הגענו ליין שריגש והפתיע אותנו, יין לבן ייחודי ונדיר בהופעת בכורה בישראל ובמהדורת יצור מוגבלת.ויתקין גרנאש בלאן הוא אחת התוצאות של חזון  הייננות הים תיכונית, חזון  שהתחיל ביקב ויתקין לפני כשלוש עשרה שנים. בויתקין השכלנו כבר אז לצאת מהקופסא של יינות מזנים בינלאומיים מוכרים ולהתרכז דווקא בזנים שיתאימו לאזורנו החם והיבש - חלקם גדלו כאן עשרות רבות של שנים וחלקם הובאו כחלק ממחשבה להעשיר את מגוון הזנים שמהם נבנה את יינות העתיד של ישראל. בשנת 2009 לאחר 8 שנים של תכנון קפדני נטענו מגוון זנים בכרמים השונים של היקב בהתאם לתכונותיו של כל זן וכרם. אחד מהזנים האלו היה הגרנאש הלבן.  גרנאש בלאן הוא המופע הלבן של זן הגרנאש נואר (בדומה לפינו בלאן מפינו נואר), מוצאו מאזור ברצלונה שבספרד והוא נטוע בעיקר בצפון ספרד ובדרום צרפת. בגלל נטייתו לייצר יינות עשירים ורחבים לרוב משלבים בו את זן הרוסאן התורם מינרליות, רעננות ופירותיות.  לאחר שורה של ניסיונות הגענו לאותו שילוב בדיוק גם אצלנו ביקב ויתקין.  

הכרמים
הענבים נבצרו בכרם הנטוע בגליל העליון על המורדות המזרחיים של הר מירון בגובה של כ-700 מטר מעל פני הים. הכרם מאופיין בקרקע דלה ומנוקזת, אבנית מאוד המורכבת משילוב של גיר וטרה רוסה. הקרקע עשירה במינרלים ודלה בחומר אורגני ולכן מרסנת זן זה הידוע כזן ענבים חזק ופורה. הכרם טופל בקפידה ובזכות התאמת הזן לאקלים הארצישראלי החם כמעט ולא הזדקק להשקיה וטיפולים מיוחדים למעט דילולי פרי לשמירת איכותו.

הרכב זני
עשוי בעיקר מענבי גרנאש לבן עם השלמה של רוסאן –שני זני ענבים ייחודיים וחדשים בישראל שמקורם מאגן הים התיכון באזור של צרפת וספרד.

ביקב
הענבים נבצרו לארגזים קטנים והובלו בקירור ליקב. לאחר סחיטה עדינה והצללה טבעית החלה התסיסה שבמהלכה הועבר חלק מהתירוש להמשך תסיסה בחביות עץ אלון צרפתי חדשות גדולות בנפח של 350 ליטר ובסיומה המשיך להתבגר על שמריו במשך מספר חודשים. החלק שנותר במכלי הנירוסטה שולב מחדש ביין כחלק מהממסך הסופי וכך הושג איזון מדויק בין טעמי הפרי של הזן למורכבות של העץ.

רשמי טעימה
ויתקין גרנאש בלאן שונה במהותו מהיינות הלבנים שייצרנו ביקב עד היום. הוא מתאפיין בארומות פרי הדר עדינים, עשבוניות ופירות קיץ וכן נפח רחב ומורכב יחסית בטעימה. שלא כמו היינות הלבנים האחרים שמתבטאים במיטבם כאשר הם צוננים מאוד, ויתקין גרנאש בלאן זקוק לחשיפה מסוימת לחמצן וכן מתפתח בצורה מרשימה כשהוא מתחמם מעט בכוסות. 

התאמה לאוכל 
היין מתאים ללוות מאכלים רבים החל ממנות ראשונות כמו דג נא וכלה במנות מורכבות יותר על בסיס דגים, עוף ואף בשרים צלויים.בתנאי אכסון נאותים ימשיך להתפתח במשך 3-5 שנים משנת הבציר.  טמפרטורת הגשה מומלצת  °16-°12 

אלכ. בנפח: 13.5%  |   קלוריות: 71.8 קק"ל ל-100 גרם  |  מחיר מומלץ לצרכן- 125 ש"ח

להזמנה