ויתקין קברנה פרנק | 2014

יין אדום יבש

הכרמים
זהו הבציר השני ליין זה שמגיע כולו מכרם יחיד במורדות המזרחיים של רכס הרי מירון בגליל העליון מרום של 700 מטר מעל פני הים.הגובה הרב והאדמה הסלעית והמנוקזת הביאו ליבולים נמוכים ולתקופת הבשלה ארוכה וקרירה יחסית. הענבים נבצרו לארגזים קטנים בשעות הבוקר המוקדמות והגיעו ליקב למערכת קבלת הבציר.  

הרכב זני
היין הינו ממסך של 90% קברנה פרנק ו 10% פטיט ורדו. 

ביקב
היין תסס ושהה במגע עם הקליפות במשך שלושה שבועות ולאחר מכן עבר להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתי קטנות בנפח 225 ליטר למשך 15 חודשים, כ 40% מהן חדשות. לאחר סינון גס בלבד היין בוקבק והמשיך להתבגר במרתפי היקב כשנה וחצי לפני השיווק.

רשמי טעימה
בציר 2010 היה אחד הבצירים החמים שנרשמו אך בזכות ההיכרות שלנו עם הכרמים והנסיון שנצבר ביקב הצלחנו להפיק היינות שגם בבציר זה שומרים על אלגנטיות לצד עוצמה ומורכבות. ויתקין קברנה פרנק התגלה לאורך השנים כאחד היינות המרתקים ליישון ולכן אנו ממליצים "לשכוח" מספר בקבוקים עמוק במקרר היין לפחות ל8-10 שנים לאחר הבציר.

התאמה לאוכל 
כמו קודמיו ייטיב היין ללוות מנות בשר קלאסיות כמו אנטריקוט על מחבת ברזל, רוסטביף ומנות פסטה על בסיס שמן זית וכן גבינות קשות עזות טעם. על מנת לשמור על עושר הטעמים שבו, לא עבר היין כל תהליכי סינון והצללה מלבד סינון גס לפני המילוי. מסיבה זאת יכולים להיווצר במשך הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגעים באיכותו. בתנאי אכסון נאותים ימשיך להתפתח במשך שבע עד עשר שנים משנת הבציר ואף יותר. בשנים הראשונות מומלץ לפתוח את הבקבוק לפחות שעה לפני הארוחה ולחדרר לפני ההגשה.טמפרטורת הגשה מומלצת: ° 18 
 

אלכ. בנפח: 14.0%  |   קלוריות: 79 קק"ל ל-100 גרם  |  מחיר מומלץ לצרכן- 115 ש"ח

להזמנה