שורשים ד' | 2010

2,336 בקבוקים

מוקדש לנחום "חתולי" בן גל ז"ל

 

ויתקין שורשים ד, הרביעי בסדרת שורשים, מורכב כמו קודמיו בעיקר מענבים שנבצרו בכרמים ותיקים, מעוצבים בהדליית גביע האופיינית לאזור הים התיכון מזה אלפי שנים. הדליה זו מאפשרת פריסת אשכולות מאווררים, ומאידך הצללה של העלווה על האשכולות כמעיין מטריה, המונעת צריבות שמש וטעמים "מבושלים" ושומרת בכך על רעננות הפרי הנבצר.

קריניאן ופטיט סירה, המרכיבים את עמוד השדרה ליין זה, וכן מעט קולומברד התוסס ביחד עם הקריניאן ותומך באחוזים בודדים את הממסך כזן לבן, גדלים בכרמי הארץ מזה עשורים רבים ומעוצבים בכרם בשיטה זו.

את הממסך משלימים זנים חדשים יחסית בארץ, סירה ופטיט ורדו שנבצרו בכרמים בהם מוקפדים משטרי השקיה מאופקים, דילול פרי ועיצוב העלווה, המשלבים בשלות מיטבית עם רעננות שנשמרה הודות לתנאי הגידול וליבולים הנמוכים.

כמו בעבר, יין זה מבטא נאמנה את אופי הבציר, שהתארך במיוחד. הבשלה ארוכה יחסית עזרה לצבירת חומרי ארומה וצבע. היבולים הנמוכים, בשילוב שיטות הגידול, הביאו ליצירת רעננות מצוינת.

בציר 2010 התאפיין כבציר בעל עומסי חום יוצאי דופן. ההדליה המסורתית והטיפול הקפדני בכרם הביאו לביטוי מושלם של מאפייני הזנים השונים שחברו לבניית ויתקין שורשים 2010. התבגרות של קרוב לשנתיים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות הוסיפו עומק, מורכבות ועוצמות של טעמים ליין.

לאחר המילוי בבקבוקים המשיך היין להתיישן במרתפי היקב כשלוש שנים נוספות. ההחלטה על שחרור היין מתבססת על טעימות תקופתיות. רק לאחר שהיין מראה איזון והרמוניה כתוצאה מהיישון בבקבוק, אנו מכריזים על  שחרורו לשיווק.

זהו יין עמוק ומורכב, בעל רעננות חדה, מינראלית ואדמתית. בטעם מפגין פירותיות מודגשת ומעט פרחוניות ברקע. הסיומת עשירה, אלגנטית ומתמשכת.

שורשים ד'

הרכב זנים

קריניאן ופטיט סירה מכרמים בוגרים, סירה, פטיט ורדו ומעט קולומברד.

 

התבגרות בחביות

כשנתיים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות.

 

התיישנות בבקבוק לפני השחרור לשוק

36 חודשים.