פטיט סירה: העובדות הידועות

ליקט וערך: אסף פז


1. 1878 - הזן סירה מאוקלם בקליפורניה.  לעיתים, כאשר גילו קלון או טיפוס של סירה בצרפת שהניב אשכולות וגרגירים קטנים במיוחד כינו אותו הסירה הקטן ="פטיט" סירה. בקליפורניה חלק מהמגדלים אימצו זאת וכינו חלק מהסירה =פטיט סירה.
2. 1880 – דר' François Durif , בעל משתלה, מציג זן חדש שפיתח מזרע שאסף מפרי של זן הנקרא Peloursin. הזרע הוא תוצר של האבקה ממקור בלתי ידוע. הוא מחליט לקרא לזן על שמו  דוריף.
3. 1884 –דוריף מאוקלם בקליפורניה – בחלק מהמקומות קוראים לו – פטיט סירה.
4. 1890 –המזיק פילוקסרה משמידה למעשה את כל כרמי הסירה בצרפת.
5. 1897 –במטרה לשקם את הכרמים ניטעים זנים אדומים חדשים, בהם פטיט סירה (שלמעשה רובו ככולו הוא דוריף) ובכך הוא צובר פופולאריות רבה.
6. החל מ- 1930 פטיט סירה ניטע ביותר ויותר שטחים בארה"ב עד שיא של ~60,000 דונם,עד שבתחילת שנות ה 90 של המאה העשרים יורד שטח הפטיט סירה לשפל של כעשירית ממספר זה.
7.7 ב 1996 כאשר מחקר גנטי מאפשר זיהוי זני ענבים מבצעת דר' מרדית' מחקר מקיף על כרמי הפטיט סירה בקליפורניה.  היא מגיעה לשתי מסקנות: מעל ל90% מהכרמים המזוהים כפטיט סירה הם למעשה דוריף.
 50%  מהגנים של דוריף מקורם בפלורסאן, ו50% מקורם בסירה.
 8. 2002  ה- BTAF   (The Bureau of Alcohol, Tobacco and Firearms) מאשר את השמות דוריף ופטיט סירה כשמות נרדפים לאותו הזן.

הפטיט סירה בויתקין
(או הפטיט סירה (שלנו) צריך זמן : כרם/חבית/בקבוק)
 את רוב ניסיונו עם הזן עשה אסף בזמן עבודתו בקליפורניה.
פטיט סירה יכול בקלות הניב יבולים שבין 2-3 טון לדונם, ולכן מיד לאחר ההחלטה על הקמת יקב ויתקין החל חיפוש אחר כרמי פטיט סירה מתאימים עם העדפה לכרמים בוגרים המניבים ייבול נמוך.
בבציר 2002,  הראשון, קלט היקב ענבי פטיט סירה מהקלון החדש שהובא לארץ מכרמים צעירים.  לאחר ניסיון זה הוחלט על עבודה עם כרמים ותיקים בלבד, הגבלת ייבול קפדנית -ללא השקיה.
הבשלות ארוכות (לאו דווקא גבוהות בערכי סוכר), כדי להגיע להבשלה פוליפנולית מלאה.
פטיט סירה "עלול" להפיק יינות דחוסים, לרוב דחוסים מידי, לכן, החל מבציר 2003 התגבשה תפיסה ייננית לפיה יש לרסן את "סוס הפרא הטאניני" להדגיש את מאפייני הזן בכל חלקה ולייצר יינות מאוזנים, עמוקים ומורכבים בהם יתמוך המבנה הטאניני בפרי ולא יכסה עליו.
שימוש בחביות אלון: לרוב סביב כ-20% חביות חדשות. החביות החדשות בנפח 300 -350 ליטר להדגיש את מאפייני הפרי.
התבגרות ארוכה בחביות, הארוכה ביותר מבין כל היינות האדומים היבשים של יקב ויתקין.
היינות מיועדים להתבגרות ארוכה בבקבוק ולכן כל שנה אנו מאריכים את תקופת ההתבגרות של היין לאחר המילוי בבקבוק קודם לשחרורו לשוק את היין, למרות הלחץ מהשיווק.
אריזה: רוב היינות ביקב ויתקין משווקים בבקבוקים סטנדרטים, יעילים. בפטיט סירה ראינו מחויבות מסוימת לרמוז על תכולת הבקבוק באריזתו בבקבוק מיוחד, יוקרתי, כבד אך אלגנטי. כמו היין.