קריניאן/ Cariñana /Carignan– מידע כללי :

מאת: אסף פז

מקור והיסטוריה:
כשמו- מקורו בעיר קריניאנה (Cariñana) הסמוכה לסארגוסה במחוז אראגון בצפ'-מזרח ספרד.
ידוע גם בשם Cariñana או Mazuela בספרד,  ,וCarignan- בצרפת לשם הגיע החל מהמאה ה- 12ומאז הפך לזן הנטוע ביותר בכל אזור ה-" "Midi בדרום צרפת.
לישראל הגיע הקריניאן בעקבות ההמלצות של מומחי של הברון אדמונד דה רוטשילד שהציעו לטעת זנים מאזורים ים תיכוניים באקלים החם של הארץ.
הקריניאן ידוע כזן "דרומי" – המתאים יותר לאזורי גידול חמים עקב ליבלוב והבשלה מאוחרת יחסית שמגבילים את סכויי ההצלחה שלו באקלים קר וגשום.
כמו הפינו-נואר, הסנג'יובזה והגרנאש, גם הקריניאן אינו יציב מבחינה גנטית מה שמביא לריבוי קלונים (בצרפת לבדה רשומים 25 קלונים שונים של קריניאן המאושרים לנטיעה ).
 
תכונות הזן:
הקריניאן מתאפיין בענפים זקופים וחזקים ועלים גדולים יחסית, האשכול לרוב גדול וצפוף והענבים כדוריים וגדולים ובהבשלה מלאה הם בעלי צבע שחור-כחול וקליפה עבה ועשירה בפוליפנולים.
נחשב לזן בעל צימוח חזק ופוריות גבוהה.
למרות האפשרות להגיע בזן זה לאופי מיוחד וריכוז טוב של צבע וטעמים, פוריות הזן הגבוהה בשילוב הרצון לייצר יבולים גבוהים יוצרים מצב בו ניתן בקלות להגיע לעומס ייבול של 4 טון לדונם ואף יותר – בו מתקבלים ענבים עם טעמים דלילים, צבע חלש ושילוב של אלכוהול נמוך וחומציות גבוהה כתוצאה מקושי להגיע להבשלה נאותה.
לעומת זאת כאשר הוא נטוע באזורים מתאימים עם משטר גידול קפדני והגבלת יבולים יכול הקריניאן להצטיין ולהפיק יינות עשירים בצבע, טעמים וחומציות טובה בעלי מאפיינים של פרי שחור וכחול בשל, מינראליות ועומק רב המשקפים נאמנה את הטרואר ממנו הגיעו.
 
הקריניאן כזן בארץ ובעולם.
הנקודה החשובה ביותר, שממנה נובע הזלזול המקובל בזן: הקריניאן נחשב לזן בעל צימוח חזק ופוריות גבוהה. זה יוצר מצב בו ניתן בקלות להגיע לעומס ייבול של 4 טון לדונם ואף יותר – בו מתקבלים ענבים עם טעמים דלילים, צבע חלש ושילוב של אלכוהול נמוך וחומציות גבוהה כתוצאה מקושי להגיע להבשלה נאותה.
לעומת זאת כאשר נטוע באזורים מתאימים עם משטר גידול קפדני והגבלת יבולים יכול הקריניאן להצטיין ולהפיק יינות עשירים בצבע, טעמים וחומציות טובה בעלי מאפיינים של פרי שחור וכחול בשל, מינראליות ועומק רב המשקפים נאמנה את הטרואר ממנו הגיעו.
הקריניאן, בדומה לזנים נוספים (כמו זינפנדל, גרנאש ואחרים) ידוע כזן "רגיש לגיל", כלומר הסיכוי לקבל חומר גלם איכותי ליצירת יינות גדולים ומרוכזים עולה עם העלייה בגיל הכרם.
מבחינה ייננית הוא לרוב משמש רק כמרכיב בבלנד ומתאים למגוון רב של סגנונות- החל מהתססת אשכולות שלמים(השרייה קרבונית) בסגנון "NUVO", דרך יינות צעירים ופירותיים לשתיה מהירה, ועד ליינות כבדים ועשירים כדוגמת איזור PRIORAT בספרד, כאשר מחוץ לאזור זה רק מעטים מצליחים להשיג תוצאות מרשימות ומובהקות לזן ע"י עבודה מאומצת בכרם וביקב.