ויתקין גראנש נואר | 2015

יין אדום יבש- מהדורת אספנים

הרכב זני
92% גרנאש נואר, 8% מרסלן.  

הכרמים
מקור הענבים העיקרי ליין זה בכרם קטן של גפני גרנאש נואר הנטוע על מדרון מתון על גדות נחל סמוך למושב עמיקם על אדמה גירית חרסיתית כהה ומנוקזת, עשירה בחלוקי נחל רבים. הגפנים מעוצבות בשיטת הגביע וגדלות בעל, ללא השקיה. תנאים אלה מעודדים העמקת שורשים לשכבות הקרקע המינרליות וכן  ריסון הגפן ומביאים לקבלת יבול ענבים נמוך ועשיר במרכיבי ארומה וצבע.

ביקב 
בעונת הגידול של בציר 2014 בודדנו תת חלקה בכרם בחלק עליון בו האדמה דלה ביותר עם חלוקי נחל רבים. היבול בחלקה זו היה נמוך במיוחד ואשכולות הענבים היו דלילים ובעלי גרגרים קטנים. הענבים נבצרו בתחילת חודש ספטמבר 2014 בבציר ידני לארגזים קטנים וביקב טופלו במיכל תסיסה קטן תוך שימת דגש לתסיסה קרה יחסית לשימור ארומות הפרי. היין הועבר להתבגר בשתי חביות עץ אלון צרפתיות, אחת מהן חדשה במשך כשנה.

רשמי טעימה
ויתקין גרנאש נואר 2014  מפגין צבע אדום בוהק ועמוק, באף ארומות פרי טיפוסיות לזן הגרנאש כדובדבן חמוץ, תות שדה,  מינטיות ופירחוניות בולטת ומעט "בשריות" המשולבות בצורה אלגנטית עם ארומות החבית. בפה  מתגלה יין רענן ועשיר עם מורכבות של פירותיות, עוצמתית, עשבי תיבול ותבלינים מתוקים, רעננות מצוינת וגוף מלא. היין מפגין כבר כעת בצורה יפה את מאפייני הזן עם הפרחוניות האופיינית ליינות ויתקין אך בתנאי אכסון נאותים היין ימשיך לקבל מורכבות ועומק במשך מספר שנים נוספות.
טמפרטורת הגשה מומלצת - c°18.

ממהדורה נדירה וייחודית זו מולאו 985 בקבוקים בלבד.


 


 

 

אלכ. בנפח: 14.0%  | קלוריות: 77.3 קק"ל ל-100 גרם | מחיר מומלץ לצרכן- 140 ש"ח

להזמנה