מסע ישראלי ורוד- כשר | 2016

יין סמוק יבש

הכרמים
שני הכרמים גדלים באזור מורדות הר הכרמל. הקריניאן הינו כרם גביע מבוגר ללא השקיה והגרנאש נואר כרם צעיר יחסית המעוצב גם הוא בהדליית גביע וגדל ללא כל השקיה.

הרכב זני
גרנאש נואר ומעט קריניאן. 

ביקב
הענבים שיועדו מראש ליצירת יין ורוד נבצרו מוקדם יחסית על מנת לשמר את הרעננות הטבעית בפרי והפירותיות הקלילה. כתוצאה מכך התקבל יין בעל אחוז אלכוהול מתון וחומציות נהדרת. סחיטה ישירה של אשכולות הענבים עם הגיעם ליקב הפיקו יבול מיץ נמוך ועזרו להימנע ממיצוי מרירות או צבע רב. המיץ הסמוק עבר לתסיסה קרה ואיטית במכלי נירוסטה מבוקרי טמפרטורה על מנת לשמר את המרכיבים הארומאטיים במלואם. לאחר שהיה קצרה על שמריו וביצוע של מספר טעימות נעשה  הממסך- שילוב בין מרכיבי היין. 

רשמי טעימה
מסע ישראלי וורוד 2015 מפגין צבע וורוד בגוון סלמון עדין האופייני ליינות רוזה איכותיים שמקורם באגן הים התיכון מאזור צרפת. היין בעל ארומות אשכולית אדומה, תות שדה טרי, עשבוניות נעימה ומעט פרחוניות האופייניים לזן הגרנאש. בפה הוא מפגין רעננות וחדות עם טעמי פרי נקיים חדים ומוגדרים היטב. סיומת רעננה ונעימה הופכת את היין למלווה מושלם למגוון רב מאוד של מאכלים

התאמה לאוכל 
מסע ישראלי ורוד משמש כאפריטיף מושלם לכל ארוחה ומלווה נפלא מגוון רחב של מנות: פירות ים, דגים, מנות עוף, פסטה בתיבול ים תיכוני ומנות בסגנון המזרח הרחוק. טמפרטורת הגשה מומלצת- c°8-°6. 

 

אלכ. בנפח: 12%  |   קלוריות: 67 קק"ל ל-100 גרם  |  מחיר מומלץ לצרכן- 75 ש"ח